Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pamięć ram w 2 slocie nie chce działać - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Pamięć ram w 2 slocie nie chce działać (/pamiec-ram-w-2-slocie-nie-chce-dzialac-48838-t)



Pamięć ram w 2 slocie nie chce działać - Dawdanbb504 - 26.01.2016 13:55

Witam posiadam płytę główną msi military class 4 h81m-e33 posiada ona 2 gniazda na pamięć ram, niestety zakupiłem sobie 8gb ramu od cruciala ale okaazało się że coś jest nie tak. Włożyłem pierwszą kość ram do gniazda w którym kiedyś była stara, następnie do drugiego gniazda które było nigdy nie używane, włączam komputer a tu nic tylko czarny ekran, nic się nie wyświetla. Następnie wyciągnąłem kość ram (z gniazda które nigdy nie było używane) i komputer normalnie się włączył. Przełożyłem kość ram do drugiego gniazda tego z którego wcześniej jedną wyciągnąłem i komputer się nie włącza. Ani jedna ani druga kość ram nie działa w drugim slocie. Czy to oznacza że slot jest spalony?A może da się z tym coś zrobić proszę o szybką odpowiedź. (nie jestem kompletnie zielony ale też się na tym za bardzo nie znam) Uśmiechnięty
Dokładna specyfikacja komputera:
Msi gtx 650 oc
4gb ram (druga kość czeka na włożenie)
i5 4460 3,2ghz (3,4 w trybie boost)
Zasilacz chieftec 500w (GPA-500S8)
dysk Seagate 1tb


RE: Pamięć ram w 2 slocie nie chce działać - thermalfake - 27.01.2016 02:53

Zasadnicze pytanie bo opisu dokładnego nie ma - co to są za kości Cruciala ? Part numer ? Zestaw dual kit czy każda z innej parafii ? Pamięci 1333, 1600, 1866, .... ?
Generalnie zasada jest taka iż kupuje się pamięci kompatybilne z płytą nie patrząc wyłącznie na parametry typu DDR3, prędkość PC10600(1333), PC12800 (1600), timingi.
Są płyty główne z chipsetami które poprawnie nie będą działały z układami IC na płytce drukowanej RAM niektórych producentów.
Każdy producent płyty wystawia listę QVL z kościami które na pewno poprawnie współpracują i przechodzą różne testy
http://www.msi.com/product/motherboard/support/H81M-E33.html#support-mem
Tu jest kilka produktów które są również popularne u nas więc ze zdobyciem nie będzie problemu.
Kolejna sprawa czy bios/uefi jest aktualny ?
Czy podczas włożenia obu kości było słychać jakieś piski ? Czarny ekran zupełnie od startu ?