Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany pochylona czcionka aplikacjach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany pochylona czcionka aplikacjach (/pochylona-czcionka-aplikacjach-51762-t)



pochylona czcionka aplikacjach - peach - 18.04.2020 14:32

Witam
Od jakiegoś czasu, w niektórych aplikacjach (np kalkulator, w polu wyświetlania wyników) zauważyłem efekt pochylonej czcionki. Wydaje mi się, że za wyświetlenie tej czcionki odpowiada TAHOMA.ttf. Doszedłem, że w folderze Fonts jest podmieniona wersja na niby nowszą 5.22 (porównywałem z kopią systemu 5.21).
Niestety, nie pamiętam, która aplikacja narobiła mi takiego bałaganu a nie posiadam punktu przywracania systemu, odświeżenie cache nie pomogło, antywirus też ogólnie nic nie znalazł...
Zrobiłem myk, że pod linuksem podmieniłem czcionkę, ale system znów mi to przywrócił (pewnie z kopii już).
Gdzie szukać kopii tego podmienionego pliku i podmienić ?
Teraz , kiedy próbuję zainstalować starą czcionkę, nowsza zostaje a do starszej dopisywane są końcówki _0, _1 ...

Nie wiem czy mam dobry tok myślenia. Może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? System działa OK, ale gdzie nie gdzie efekt wizualny przeszkadza.


RE: pochylona czcionka aplikacjach - peach - 03.06.2021 20:26

Może to komuś pomoże
Posiadając kopię folderu FONTS, podmieniłem cały folder z czcionkami i gra gitara.

Sprawa rozwiązana